Як ChatGPT поклав початок гонці озброєнь ШІ

35

 

Як ChatGPT поклав початок гонці озброєнь ШІ 1
Сем Альтман, виконавчий директор OpenAI, перебуває в рідкісному становищі, намагаючись применшити значення популярного чат бота

Як ChatGPT поклав початок гонці озброєнь ШІ

Навіть усередині компанії популярність чат-бота стала свого роду шоком.

Одного разу в середині листопада співробітники OpenAI отримали несподіване завдання: швидко випустити чат-бота.

Як оголосив один із керівників, чат-бот називатиметься “Чат з GPT-3.5” і буде доступний безкоштовно для всіх. Протягом двох тижнів.

Оголошення збентежило деяких співробітників OpenAI. Увесь рік компанія штучного інтелекту із Сан-Франциско працювала над випуском GPT-4, нової моделі ШІ, яка була приголомшливо гарна для написання есе, вирішення складних завдань кодування і багато чого іншого. Після місяців випробувань і доведення GPT-4 був майже готовий. План полягав у тому, щоб випустити модель на початку 2023 року разом із кількома чат-ботами, які дали б змогу користувачам випробувати її на собі, за словами трьох осіб, знайомих із внутрішньою роботою OpenAI.

Але вище керівництво OpenAI передумало. Дехто був стурбований тим, що конкуруючі компанії можуть обійти їх, випустивши своїх власних чат-ботів зі штучним інтелектом до GPT-4, за словами людей, знайомих з OpenAI. На їхню думку, швидке створення чого-небудь із використанням старої моделі може допомогти їм зібрати відгуки для поліпшення нової.

Тому вони вирішили стерти пил і оновити ще не випущений чат-бот, у якому використовували вдосконалену версію GPT-3, попередню мовну модель компанії, що вийшла 2020 року.

Тринадцять днів потому народився ChatGPT.

За кілька місяців після свого дебюту ChatGPT (назву, на щастя, було скорочено) став глобальним явищем. Мільйони людей використовували його для написання віршів, створення додатків і проведення імпровізованих сеансів терапії. Його підхопили (зі змішаними результатами) видавці новин, маркетингові фірми та бізнес-лідери. І це викликало божевілля інвесторів, які намагаються потрапити на наступну хвилю буму ШІ.

Це також викликало суперечки. Користувачі скаржилися, що ChatGPT схильний давати упереджені або неправильні відповіді. Деякі дослідники ШІ звинуватили OpenAI в нерозсудливості. А шкільні округи по всій країні, зокрема в Нью-Йорку, заборонили ChatGPT , щоб спробувати запобігти потоку домашніх завдань, створених ШІ.

Проте мало що було сказано про походження ChatGPT або стратегію, що стоїть за ним. Усередині компанії ChatGPT став приголомшливим сюрпризом – миттєвою сенсацією, чий успіх створив як можливості, так і головний біль, за словами кількох нинішніх і колишніх співробітників OpenAI, які побажали залишитися неназваними, оскільки вони не мали права виступати публічно.

Розквіт OpenAI

Компанія із Сан-Франциско – одна з найамбітніших лабораторій штучного інтелекту у світі. Ось деякі останні розробки.

ChatGPT : Популярність передового чат-бота, який започаткував перегони ШІ-озброєнь, стала своєрідним шоком – навіть серед співробітників компанії, яка його створила.

DALL-E 2 : система дозволяє створювати цифрові зображення, просто описуючи те, що ви хочете бачити. Але для деяких генератори зображень викликають занепокоєння .

GPT-3 : з приголомшливою спритністю система природною мовою може писати, сперечатися і програмувати . Наслідки для майбутнього можуть бути глибокими .
Представник OpenAI Ніко Фелікс відмовився коментувати цю колонку, і компанія також відмовилася надати будь-яких співробітників для інтерв’ю.

Перед запуском ChatGPT деякі співробітники OpenAI скептично ставилися до успіху проекту. Бот BlenderBot, випущений Meta кількома місяцями раніше, зазнав невдачі, а інший проєкт Meta AI, Galactica, закрили всього через три дні. Деякі співробітники, які втратили чутливість через щоденний контакт із сучасними системами штучного інтелекту, подумали, що чат-бот, побудований на моделі штучного інтелекту дворічної давності, може здатися нудним.

Але через два місяці після свого дебюту ChatGPT має понад 30 мільйонів користувачів і близько п’яти мільйонів відвідувань на день, сказали дві людини, знайомі з цифрами. Це робить його одним із найбільш швидкозростаючих програмних продуктів у сфері пам’яті. (Instagram, навпаки, знадобився майже рік, щоб отримати перші 10 мільйонів користувачів).

Зростання принесло проблеми. У ChatGPT були часті збої, оскільки у нього закінчувалася обчислювальна потужність, і користувачі знайшли способи обійти деякі функції безпеки бота. Ажіотаж навколо ChatGPT також розлютив деяких конкурентів з великих технологічних фірм, які вказали, що його базова технологія, строго кажучи, не така вже й нова.

ChatGPT на даний момент також є грошовою ямою. Реклами немає, а середньостатистична розмова обходиться компанії в “однозначні центи” обчислювальної потужності, згідно з повідомленням у Twitter Сема Альтмана, виконавчого директора OpenAI, що, ймовірно, становить мільйони доларів на тиждень. Щоб компенсувати витрати, цього тижня компанія оголосила, що почне продавати щомісячну підписку за 20 доларів, відому як ChatGPT Plus.

Незважаючи на свої обмеження, успіх ChatGPT вивів OpenAI до лав впливових гравців Силіконової долини. Нещодавно компанія уклала угоду на 10 мільярдів доларів з Microsoft , яка планує впровадити технологію стартапу у свою пошукову систему Bing та інші продукти. Google оголосив “червоний код” у відповідь на ChatGPT, прискоривши багато зі своїх власних продуктів ШІ в спробі надолужити згаяне.

Пан Альтман сказав, що його мета в OpenAI – створити те, що відоме як “штучний загальний інтелект” або AGI, штучний інтелект, що відповідає людському інтелекту. Він був відвертим прихильником ШІ, заявивши в недавньому інтерв’ю, що його переваги для людства можуть бути “настільки неймовірно хороші, що мені важко навіть уявити”. (Він також сказав, що в гіршому випадку ШІ може вбити нас усіх.)

Оскільки ChatGPT захопила світову уяву, пан Альтман опинився в рідкісному становищі, намагаючись применшити значення популярного продукту. Він стурбований тим, що занадто багато ажіотажу навколо ChatGPT може спровокувати негативну реакцію регулюючих органів або створити завищені очікування щодо майбутніх випусків, сказали двоє людей, знайомі з його поглядами. У Твіттері він спробував зменшити ажіотаж, назвавши ChatGPT “неймовірно обмеженим” і попередивши користувачів, що “зараз помилково покладатися на нього для чогось важливого”.

Він також відмовив співробітників хвалитися успіхами ChatGPT. У грудні, за кілька днів після того, як компанія оголосила, що понад мільйон людей зареєструвалися в сервісі, Грег Брокман, президент OpenAI, написав у Твіттері, що кількість користувачів досягла двох мільйонів. Пан Альтман попросив його видалити твіт, заявивши, що рекламувати таке швидке зростання було б нерозумно, сказали двоє людей, які бачили біржу.

OpenAI – незвичайна компанія за мірками Кремнієвої долини. Заснована 2015 року як некомерційна дослідницька лабораторія групою технологічних лідерів, включно з паном Альтманом, Пітером Тілем, Рідом Хоффманом та Ілоном Маском, у 2019 році вона створила комерційну дочірню компанію й уклала угоду з Microsoft на 1 мільярд доларів. За словами пана Альтмана, відтоді вона зросла приблизно до 375 співробітників, не рахуючи підрядників, яким вона платить за навчання і тестування своїх моделей ШІ в таких регіонах, як Східна Європа і Латинська Америка.

З самого початку OpenAI позиціонувала себе як цілеспрямована організація, яка хоче забезпечити безпеку передового ІІ та його відповідність людським цінностям. Але останніми роками компанія набула більш конкурентного духу, який, на думку деяких критиків, прийшов за рахунок її початкових цілей.

Ці побоювання посилилися минулого літа, коли OpenAI випустила програмне забезпечення для генерації зображень DALL-E 2, яке перетворює текстові підказки на твори цифрового мистецтва. Додаток став хітом серед споживачів, але порушив гострі питання про те, як такі потужні інструменти можуть бути використані для заподіяння шкоди. Якби створення гіперреалістичних зображень було таким самим простим, як набір кількох слів, запитували критики, хіба порнографи та пропагандисти не отримали б задоволення від цієї технології?

Щоб розсіяти ці побоювання, OpenAI забезпечив DALL-E 2 численними засобами захисту та заблокував певні слова та фрази, наприклад ті, які пов’язані із зображенням насильства чи наготи. Він також навчив робота нейтралізувати певні упередження у своїх навчальних даних — наприклад, стежити за тим, щоб, коли користувач запитував фотографію генерального директора, результати включали зображення жінок.

Ці втручання запобігли проблемам, але, за словами трьох людей, знайомих з їхнім становищем, вони здалися деяким керівникам OpenAI деспотичними та патерналістськими. Одним з них був пан Альтман, який сказав, що, на його думку, чат-боти зі штучним інтелектом повинні бути персоналізовані відповідно до смаків людей, які їх використовують: один користувач може вибрати більш строгу, зручнішу для сім’ї модель, а інший може вибрати більш вільну та різку модель. версія.

OpenAI застосував менш суворий підхід до ChatGPT, надавши боту більше прав для обговорення таких делікатних тем, як політика, секс та релігія. Проте деякі праві консерватори звинуватили компанію у перевищенні повноважень. “ChatGPT прокидається”, – говорив заголовок статті National Review минулого місяця, в якій стверджувалося, що ChatGPT давав ліві відповіді на питання про такі теми, як трансвестити та вибори 2020 року. (Демократи також скаржилися на ChatGPT — в основному тому, що вони вважають, що ІІ слід жорсткіше регулювати.)

У той час як регулюючі органи вагаються, пан Альтман намагається тримати ChatGPT вище бою. Минулого тижня він прилетів до Вашингтона, щоб зустрітися із законодавцями, пояснити сильні та слабкі сторони інструменту та розвіяти неправильні уявлення про те, як він працює.

Повернувшись у Силіконову долину, він переживає божевілля нової уваги. На додаток до угоди з Microsoft на 10 мільярдів доларів пан Альтман зустрічався в останні тижні з вищим керівництвом Apple і Google, повідомили дві особи, поінформовані про зустрічі. OpenAI також підписала угоду з BuzzFeed про використання його технології для створення списків та вікторин, що генеруються ІІ. (Оголошення більш ніж подвоїло ціну акцій BuzzFeed.)

Гонка розжарюється. За даними Reuters, китайський технологічний гігант Baidu готується представити у березні чат-бота, схожого на ChatGPT. Повідомляється, що Anthropic, компанія штучного інтелекту, заснована колишніми співробітниками OpenAI, веде переговори про залучення 300 мільйонів доларів нового фінансування. І Google мчить вперед з більш ніж дюжиною інструментів штучного інтелекту.

Тоді є GPT-4, вихід якого досі запланований на цей рік. Коли це станеться, його можливості можуть змусити ChatGPT виглядати химерно. Або, можливо, тепер, коли ми пристосовуємося до нового потужного інструменту штучного інтелекту в нашому середовищі, наступний не буде таким шокуючим.

Кевін Руз – оглядач технологій та автор книги «Захист від майбутнього: 9 правил для людей в епоху автоматизації».@Кевінрус • Фейсбук

 

 

 

Subscribe
Notify of
guest
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments