Втеча до Єгипту та повернення звідти

28

Втеча до Єгипту та повернення звідти.

Втеча до Єгипту та повернення звідти

Євангельська історія, очима звичайної людини. Частина дванадцята 12

Мт. 2, 13-23.

Коли волхви відійшли в країну свою, – ось, Ангел Господній є уві сні Йосипові і каже: Устань, візьми Немовля та Мати Його і біжи до Єгипту, і будь там, доки не скажу тобі, бо Ірод хоче шукати Немовля, щоб погубити Його.

Він устав, взяв Немовля та Мати Його вночі і пішов до Єгипту. І там був до смерті Ірода, нехай збудеться проречене Господом через пророка, який каже: з Єгипту покликав Я Мого Сина (Ос. 11, 1).

Місцем притулку Святої Сімейства був обраний Єгипет, тому що ця країна з давніх-давен вважалася не чужою Палестині. У Єгипті ховався Єровоам, рятуючи своє життя (3 Цар. 11, 40); сюди ж, при першому руйнуванні Єрусалиму, відійшло безліч юдеїв різних звань і віків (4 Цар. 25, 26; Єр. 43, 7).

Ці переселення продовжувалися при Птоломеях, які сприяли прибульцям, надаючи їм різні права і переваги і відкриваючи доступ до почесних посад, так що юдеї могли вважати Єгипет своєю другою вітчизною.

Не сподіваючись на свої слабкі сили, Йосип взяв із собою свого сина Якова, який згодом був названий братом Господнім.

Тоді Ірод, побачивши себе осміяним волхвами, вельми розгнівався і послав побити всіх немовлят у Віфлеємі та в усіх межах його, від двох років і нижче, за часом, який вивідав від волхвів. Тоді збулося проречене через пророка Єремію, який каже: голос у Рамі почутий, плач і ридання і крик великий; Рахіль плаче про дітей своїх і не хоче втішитись, бо їх немає (Єр. 31, 15).

А після смерті Ірода, ось, Ангол Господній уві сні явився Йосипові в Єгипті й каже: Устань, візьми немовля та матір Його та йди в землю Ізраїлеву, бо померли ті шукали душі немовля.

Він встав, взяв Немовля та Мати Його, і прийшов до Ізраїлевої землі. Почувши ж, що Архелай царює в Юдеї «замість Ірода, батька свого, злякався туди йти; але, отримавши уві сні одкровення, пішов у межі Галілейські і, прийшовши, оселився в місті, званому Назарет, нехай збудеться проречене через пророків, що Він Назореєм наречеться (Суд. 13, 5).

Subscribe
Notify of
guest
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments