Висічені зі скелі храми Ефіопії

17

Висічені зі скелі храми Ефіопії

Висічені зі скелі храми Ефіопії

Ефіопія – одна з найдавніших християнських країн у світі. Християнство стало тут державною релігією 330 року н.е. незабаром після Вірменії.

Висічені зі скелі храми Ефіопії 2

Ефіопія – бідна країна, але віру в Христа пронесла крізь віки і зберегла, підтвердження чому можна знайти в Лалібелі, відвідавши її висічені прямо у твердій скелі храми, що йдуть під землю.

Висічені зі скелі храми Ефіопії 4
Кожна з 11 монолітних структур наче печаткою скріплює місцевий пейзаж, додаючи йому незвичайної виразності. Церкви йдуть углиб землі на 40-50 метрів, на вході в їхніх стінах прорізані отвори у формі хрестів, і сонячне світло проникає всередину крізь ці хрести.

Висічені зі скелі храми Ефіопії 6

Церкви були побудовані за наказом ефіопського царя Лалібели після того, як він повернувся з Єрусалима і дізнався про захоплення Святої землі мусульманськими військами. Цар вирішив, що оскільки “старий” Єрусалим тепер не християнський, треба звести для християн новий Єрусалим на берегах свого, ефіопського Йордану, тому багато хто з історичних будівель Лалібели мають назву та конструкцію будівель Єрусалима.

Висічені зі скелі храми Ефіопії 8

Здалеку про наявність цих храмів можна судити тільки за нескінченним потоком людей, що струмує в ущелини скель і назад. Потрапити в стародавню церкву найпростіше під час перерви в службах, проте встигнути увійти все одно досить проблематично, оскільки вирубаний у скелі прохід часто ледве дає змогу розійтися двом людям.

ВВС

Subscribe
Notify of
guest
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments