Що таке хрест людини?

25

Що таке хрест людини?

«І, покликавши до Себе народ та учнів Своїх, сказав Він їм: “Хто хоче йти за Мною, нехай зречеться самого себе, візьме свій хрест і піде за Мною. Бо хто хоче врятувати своє життя, втратить його, а хто втратить життя своє заради Мене і Вістки Доброї, той врятує його. Що користі людині, якщо вона весь світ придбає, а собі завдасть шкоди непоправної? Бо що може дати людина в обмін на життя своє? І хто з цього невірного і грішного покоління посоромиться Мене і слів Моїх, того і Син Людський посоромиться, коли прийде зі святими ангелами у славі Отця Свого”. І Він сказав їм: “Ось що вам скажу: дехто з тих, хто стоїть тут, не помре, не побачивши Царства Божого, що з’явилося в силі своїй”.
Мк.8.34-9:1

Сенс хреста

І ось як цікаво старець Амвросій Оптинський бачить це: “Хреста для людини Бог не творить. І яким би важким не був у іншої людини хрест, який несе вона в житті, а все ж дерево, з якого він зроблений, завжди виростає на ґрунті її серця”.

Що ми можемо на це сказати?

Усе правильно. Якщо людина вперта на добро. Зла і людиноненависник, то, звичайно, у цієї людини важкий хрест. Цей хрест людина сама проростила зі свого впертого і непохитного до милосердя серця.

Насправді, Хрест Христовий легкий і необхідний нам у житті. Але він інший хрест, не такий як людина собі сама надумала. Адже Христос усі випробування, які нам призначені, пройшов особисто і засвідчив своїм життям земним, що все можливо людині.

А на що немає сил у людини, є ці сили у Бога, якими Господь готовий поділитися зі смиренною людиною, яка не здалася, яка не зреклася своєї совісті та до кінця днів своїх залишалася вірною Богу і милосердю до ближнього.

Але як ми бачимо, Христос каже, що є люди, які ще за життя побачать Царство Небесне. Що це означає? Це означає, що ті, хто успадкував смиренність Христову, уподібнюються самому Христу й отримують благодать і мир сердечний.

Що таке життєвий хрест

Процитую ще один вислів Амвросія Оптинського про хрест: “Чи не Хрестом Христовим ми врятовані від влади і мучительства диявольського? Тому, малодушні, облишимо неправильну думку і однаково полюбимо як Воскресіння Христове, так і Хрест Христовий. Якщо бажаємо бути співучасниками Воскресіння Христового, то не повинні відрікатися і від несення Хреста Христового або, принаймні, християнського, який кому Промислом Божим буде посланий. Бути розіп’ятим на хресті, подібно до Христа Господа, вище міри нашої. Принаймні, не будемо відмовлятися понести те, що Господь перед Своєю хресною смертю перетерпів, бо… Господь виразно сказав: Хто не бере хреста свого і йде за Мною, той не гідний Мене (Мф. 10, 38)”

Не будемо боятися

Не будемо боятися того, що нам приготував Господь. Отець Наш Небесний, як ми бачимо з вище перерахованого, не хоче нам біди, якщо ми дотримуємося Його порад. І навіть якщо ми Йому не підкоряємося, Він все одно нас любить.

Ясна річ, що кожен хоче залишатися самим собою. Цього і Бог нам бажає. І благословляє нас на це. І як не смішно зараз прозвучать мої слова, але залишатися самим собою – це і є, нести Хрест Христовий. Хрест, на якому був розіп’ятий за нас Христос, залишившись Самим собою до Свого розп’яття. Він показав нам приклад, як бути людиною.

Не бійтеся бути людьми, але й інших людей не примушуйте догоджати вам. Ми створені за образом Самого Господа, а Господь нікого і ні до чого не примушує. Він просто любить і чекає.

Наш хрест – не боятися нікого і нічого, крім Бога, і боятися образити людину, вільно чи мимоволі. Все інше в цьому житті другорядне.

Священник Володимир Маглєна

Subscribe
Notify of
guest
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments