Проповідь Іоанна Хрестителя

12

♻️ Сьгоднішнє Євангеліє та трохи роздумів з цього приводу.

Проповідь Іоанна Хрестителя

Проповідь Іоанна Хрестителя
Початок Доброї Новини про Ісуса Христа, [Сина Божого].

У пророка Ісаї написано:
“Ось, попереду Тебе
посилаю Я вісника Мого,
він приготує шлях Твій”.

“Голос того, хто голосно волає в пустелі:
“Приготуйте шлях Господу,
прямими зробіть стежки Йому!”””

На виконання цього пророцтва з’явився Іоанн. Він хрестив у пустельних місцях і проповідував хрещення на знак покаяння для прощення гріхів.

І йшли до нього з усіх кінців Юдеї, йшли й усі жителі Єрусалима. Вони визнавали гріхи свої, а він хрестив їх у річці Йордані.

Одяг Іоанн носив із грубої верблюжої вовни, стегна його оперізував простий шкіряний пояс, а їжею йому були акриди й дикий мед.

І у своїй проповіді Іоанн говорив народу: “За мною йде Той, Хто сильніший за мене, Той, у Котрого я негідний, схилившись, розв’язати ремені взуття Його.

Я вас хрестив водою, а Він вас буде хрестити Духом Святим”.

Мк.1.1-8

Перед явленням Господа народу і вступом Його в справу нашого спасіння був посланий св. Іоанн Предтеча приготувати людей до прийняття Його.

Приготування полягало в покликанні до покаяння. І покаяння з того часу стало шляхом до Господа Спасителя і віри в Нього. Сам Спаситель почав проповідь Свою словами: “Покайтеся і віруйте в Євангеліє”. (Мк1.15)

Покаяння і віра один до одного перепроваджують того, хто шукає спасіння. Покаяння обтяжує його тягарем гріхів і лякає невмисним судом правди Божої. Але приходить віра і вказує йому Спасителя, який взяв гріхи світу.

Той, хто кається, приліплюється до Визволителя і, скинувши тягар гріхів сповіданням, радісно пливе слідом за Ним, шляхом заповідей Його. Віра, таким чином, народжується з покаяння і на ньому стоїть.

Міцно тримається віри той, хто кається через почуття визволення. Віра жива від покаяння. Без покаяння вона ніби без цілющого струму деревце, млява і неживодійна.

Але це кожен має сам собі обрати, каятися і вірити, чи просто вірити без розкаяння. І саме головне, в цій справі треба знати в чому каятися і для цього треба теж просити допомоги від Господа, щоб він відкрив нам очі розума, на помилки життя нашого.

Амінь 🙏

Subscribe
Notify of
guest
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments