Про ТАЛАНТ

19

Про ТАЛАНТ

Про ТАЛАНТ
У Царстві Небесному все так само буде, як у людини, яка, їдучи з дому, скликала своїх слуг і доручила їм розпорядитися її надбанням.

Одному дав він п’ять талантів, іншому – два, і третьому – тільки один, кожному відповідно до їхніх здібностей, сам же поїхав.

Той, що отримав п’ять талантів, негайно пустив їх в оборот і нажив ще п’ять.

Той, хто отримав два таланти, так само нажив ще два.

А той, що отримав один талант, пішов, викопав у землі яму і сховав у ній гроші свого пана.

Минуло чимало часу, повернувся пан тих слуг і зажадав у них звіту.

Той, хто отримав п’ять талантів, прийшов і приніс із собою ще п’ять. “Пане, – сказав він, – ти дав мені п’ять талантів, ось ще п’ять, які я нажив”.

“Добре, добрий і вірний слуга, – сказав йому пан Його, – ти був вірний у малому, і я багато довірю тобі. Прийди на бенкет мій і розділи радість господина твого”.

Підійшов і той, хто отримав два таланти. “Пане, – сказав він, – ти дав мені два таланти, ось ще два таланти, які нажив я”.

“Добре, добрий і вірний слуга, – сказав йому пан його, – ти був вірний у малому – багато довірю тобі. Прийди на бенкет мій і розділи радість господина твого”.

Підійшов і той, що один отримав талант. “Пане, – сказав він, – я знав, що ти людина жорстока: жниш ти там, де не сіяв, і там збираєш, де не розсипав.

У страху пішов я і зарив твої гроші в землю. Ось вони, візьми своє!”

І сказав йому пан його: “Нечестивий і ледачий слуга! То ти знав, що я жну там, де не сіяв, і збираю там, де не розсипав?

У такому разі, треба було тобі віддати мої гроші на ріст, щоб, повернувшись, отримав я своє з прибутком.

Візьміть же в нього і цей талант, і віддайте його тому, хто має десять талантів.

Бо в кого є, тому й ще дасться, і дасться в достатку. У того ж, у кого немає, буде взято й те, що є в нього.

А негідного цього слугу візьміть і викиньте геть, у темряву: там буде плач і скрегіт зубовний”.

Мф.25.14-30

З тих, хто отримав від Господа життя, ніхто не може сказати, що у нього немає жодного таланту; кожен має що-небудь, та не одне ще: кожному, є чим торгувати і робити прибуток.

Не озирайся на всі боки і не рахуй, що здобули інші, а до себе придивися гарненько і точніше визнач, що в тобі є і що можеш придбати на те, що маєш, а потім дій за цим планом не лінуйся.

На суді не питатимуть, чому не придбав ти десять талантів, коли мав тільки один, і навіть не спитають, чому ти на свій один талант придбав тільки один, а скажуть, що ти придбав талант, півталанту чи десяту його частину і це вже буде добре.

І нагорода буде не тому, що ти отримав, а тому, що придбав.

Нічим не можна буде виправдатися – ні знатністю, ні бідністю, ні неосвіченістю. Коли цього не дано і попиту про те не буде.

Але в тебе були руки й ноги, скажи ж, запитають, що ти придбав ними? Був язик, що ним придбав?

Так-то на суді Божому зрівнюється нерівність земних станів.

PADRE Live 

Subscribe
Notify of
guest
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments