Про БОГАТСТВО

25

Про БОГАТСТВО

Про БОГАТСТВО
Сталося так, що один молодий хлопець підійшов до Ісуса з питанням: «Учителю, що зробити мені доброго, щоб знайти вічне життя?»

«Доброго? – сказав йому Ісус. — Чому ти запитуєш мене про це? Один тільки є, Хто добрий. І якщо хочеш увійти в життя вічне, дотримуйся заповідей».

“Які?” — спитав той Ісуса.
«Не вбивай, не чини перелюбу, не кради, не лжесвідчи,

шануй батька й матір і люби ближнього твого, як самого себе», — відповів Ісус.

Молодий чоловік продовжував: «Усьому я цього слідував. Чого ж мені ще бракує?

Ісус відповів йому: «Якщо хочеш бути досконалим, піди і продай майно своє, роздай гроші жебракам, ось тоді в тебе буде скарб на небесах, потім приходь і йди за Мною».

Почувши це, в печалі пішов молодий юнак, бо володів великим майном.

Ісус же сказав учням Своїм: «Повірте Мені, багатому важко увійти до Царства Небесного.

І ще кажу вам: легше верблюдові пройти крізь вушко голки, ніж увійти багатому в Царство Боже».

Почувши це, учні дуже здивувалися. Хто ж тоді врятується? — вигукнули вони.

Подивився на них Ісус і сказав: «Людині це не під силу, для Бога ж все можливо».

Мт.19: 16-26

“Повірте Мені, багатому важко увійти до Царства Небесного” (Мт.19:23). Тут зрозуміло що багатий, який у собі бачить багато способів і багато сил до свого процвітання.

Але коли багатий відсіче всяку пристрасть до майна, погасить у собі всяку на нього надію і перестане бачити в ньому суттєву свою опору, тоді він у серці своєму буває те саме, що нічого не має; такому відкрито дорогу до Царства.

Багатство тоді не тільки не заважає, а й допомагає, бо дає спосіб благотворити. Не багатство біда, а надія на нього і пристрасть до нього.

Цю думку можна узагальнити так: хто на що сподівається і чого пристрашується, той тим і багатий буває. Хто на Бога єдиного сподівається і до Нього всім серцем приліплюється, той Богом багатий; хто на інше, що сподівається, до того й серце своє звертає, окрім Бога, той іншим цим і багатий, а не Богом.

Звідси виходить: хто не Богом багатий, тому нема входу до Царства Божого. А Царство Боже як ви всі знаєте, всередині людини, в його серці, тому і не має багатий спокою ще при житті, не дивлячись на велике своє майно.

Амінь 🙏

PADRE Live

Subscribe
Notify of
guest
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments