Пресвята Діва відвідує Єлисавету

31

Пресвята Діва відвідує Єлисавету.

Пресвята Діва відвідує Єлисавету

Євангельська історія, очима звичайної людини. Частина четверта 4

Лк. 1, 39-56.

Почуте Дівою від архангела було так незвичайно, що Вона не зважилася відкрити цю таємницю навіть заручнику Своєму Йосипу.

Але вона не могла не поділитися з кимось із близьких почуттями, що переповнили її душу, – і з ким, як не з тією родичкою, про яку згадав Їй Архангел під час Благовіщення.

Доля праведної Єлисавети та немовля її уявлялася пов’язаною з Її власною долею. Вони обидві були відвідані особливою милістю Божою і зближені Богом ще більше, ніж зближала їхня спорідненість. Пресвята Діва хотіла порадіти радістю Єлисавети і повідомити Їй і Свою радість.

І ставши ж, Марія в ці дні, з поспіхом пішла в нагірну країну, в місто Юдино. І ввійшла до дому Захарії, і привітала Єлисавету.

Коли Єлисавета почула привітання Марії, заворушилося немовля в утробі її, і Єлисавета наповнилася Святим Духом, і вигукнула гучним голосом, і сказала: благословенна Ти між жінками, і благословенний плід утроби Твоїй! І звідки мені це, що прийшла Мати Господа мого до мене? Бо коли голос вітання Твого дійшов до слуху мого, здійнялося немовля радісно в утробі моїй. Блаженна Ти, що повірила, бо здійсниться сказане Їй від Господа.

І сказала Марія: величає душа Моя Господа, і зрадів дух мій , у Бозі, Спасителі моєм, що поглянув Він на покорення раби Своєї; бо відтепер блаженною зватимуть мене всі роди; що створив мені велич Всемогутній, і святе ім’я Його; і милість Його в роди родів тих, хто боїться Його: явив силу руки Своєї; розпорошив гордовитих помислами серця їхнього; скинув сильних з престолів, і підніс смиренних; голодних наситив добром, і багатих відпустив ні з чим; сприйняв Ізраїля, юнака (обраного, улюбленого) Свого, згадавши милість, як говорив батькам нашим, до Авраама та потомству його до віку.

Марія перебувала з Єлисаветою близько трьох місяців, і повернулася в дім свій.

Subscribe
Notify of
guest
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments