Послання Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія до Українського народу з нагоди Різдва 2022 року

22

Послання Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія до Українського народу з нагоди Різдва 2022 року

Улюблені діти у Христі,

Сьогодні наша Свята Церква святкує Різдво вополившнгося предвічного Сина і Слова Божого. Це одне з найбільших свят нашої християнської віри, яке ми відзначаємо з духовною свободою і радістю, незалежно від трагічних зовнішніх обставин.

На жаль, цього року звістка про Різдво Христове перегукується з гуркотом війни та брязкотом зброї у Вашій Батьківщині, яка переживає жахливі наслідки провокаційного та несправедливого вторгнення. Ця війна, спровокована агресією Російської Федерації у лютому минулого року, є найгіршою європейською геополітичною та гуманітарною кризою з часів закінчення Другої світової війни, що має негативний вплив на навколишнє середовище та суспільство в усьому світі.

Для нас, християн, усі війни є вбивством наших братів. Наш Спаситель благословляє “миротворців”, бо “вони синами Божими назвуться” (Мт. 5:9); Він пропагує поняття праведності та любові навіть до наших ворогів. Як одержувачі і найвищі бенефіціари всього від Бога, ми зобов’язані, як ніхто інший, прагнути до миру. У цьому сенсі все, що приймається християнами всупереч цьому принципу, в першу чергу шкодить не християнству, а тим, хто живе всупереч божественним заповідям.

Будь-яке спотворення євангельського послання в політичних цілях, намагання знайти богословську причину для війни і насильства, намагаючись таким чином виправдати невиправдане, виявляється не тільки карикатурою на Євангеліє, але й, насамперед, хулою на Бога милосердя і Творця світу. Авторитет релігій сьогодні залежить від їхнього ставлення до захисту свободи і гідності людини та їхнього внеску у справу миру.

Нині, коли ми святкуємо Різдво Христове, прихід у цей світ Сина Божого, щоб примирити все творіння з його Творцем, давайте від щирого серця прагнути бути майстрами миру, дбаючи про справедливість, солідарність та захист створіння. Ніколи не забуваймо, що наш Спаситель заповідає нам у Євангелії любити один одного, як Він полюбив нас, уточнюючи, що “по тому пізнають усі, що ви учні Мої, якщо будете мати любов між собою” (Ін. 13:35).

Свята Вселенська Христова Церква, яка наприкінці 10-го століття принесла християнську віру та візантійську цивілізацію на Вашу Батьківщину, Київську Русь, продовжує захоплюватися мужністю, відвагою та доблестю українського народу, який демонструє всьому світу справжню відданість та безмежну любов до своєї країни. Водночас Матір-Церква особливо думає про всіх вас, хто в цю холодну пору року святкує Різдво Христове, зокрема цьогоріч в Україні, без електрики, без опалення, і невпинно молиться за негайне відновлення миру і справедливості, за відродження України.

Улюблені діти у Христі,

Христос рождається, славімо Його! Христос сходить з небес, прийдіть і зустріньте Його! Христос на землі – встаньте, зустрічайте Його! Незважаючи на обставини, що склалися, святкуймо Різдво Спасителя світу з духовною радістю. Молимося, щоб кожен з вас насолодився молитовним святим дванадесятим днем Різдва Христового, як справжньою повнотою часу і сяйвом світла вічності. Нехай прийдешній 2023 рік виявиться – за добротою і благодаттю Божественного Слова, що стало плоттю заради нас і нашого спасіння, – періодом миру, любові та солідарності, справді роком у праведності нашого Господа!

Ми віримо, що тільки солідарність з українським народом може перемогти зло і темряву. Сподіваємося, коли дозволить час, знову відвідати Вашу нескорену Батьківщину, заставши тоді всіх православних християн України об’єднаними в єдиній процвітаючій Церкві! Бажаємо всім вам многая і благая літа!

Першеджерело

Subscribe
Notify of
guest
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments