Навіщо нести хрест?

40

Навіщо нести хрест?

Навіщо нести хрест?

І, покликавши до Себе народ та учнів Своїх, сказав Він їм: “Хто хоче йти за Мною, нехай зречеться самого себе, візьме свій хрест і піде за Мною.

Бо хто хоче врятувати своє життя, втратить його, а хто втратить життя своє заради Мене і Вістки Доброї, той врятує його.

Що користі людині, якщо вона весь світ придбає, а собі завдасть шкоди непоправної?

Бо що може дати людина в обмін на життя своє?

І хто з цього невірного Богові й грішного покоління посоромиться Мене й слів Моїх, того й Син Людський посоромиться, коли прийде зі святими ангелами у славі Отця Свого”.

І Він сказав їм: “Ось що вам скажу: дехто з тих, хто стоїть тут, не помре, не побачивши Царства Божого, що з’явилося в силі своїй”.

Мк.8.34. 9.1

“Хто хоче йти за Мною, відрекись від себе, і візьми хрест свій, і йди за Мною” (Мк.8:34). За Господом не можна йти без хреста, бо і Він ніс спокійно свій хрест; і всі, хто йде за Ним, неодмінно йдуть із хрестом.

Що ж таке цей хрест? Всякого роду незручності, тяготи і прикрощі, що налягають і ззовні, і зсередини на шляху сумлінного виконання заповідей Господніх у житті за духом Його приписів і вимог.

Такий хрест так зрощений із християнином, що де християнин, там і хрест цей, а де немає цього хреста, там немає і християнина. Постійна пристрасть насичення і всілякий розлад і занепокоєння своїм побутом, більше ніж душею своєю, негідне християнина. Завдання його себе очистити і виправити.

Він, як хворий, якому треба робити постійні медичні операції, а цьому як бути без болю? Він хоче вирватися з полону ворога сильного; а цьому як бути без боротьби і ран?

Вона має йти наперекір усім порядкам, що її оточують, а це як витримати без незручностей і утисків? Радуйся ж, відчуваючи на собі хрест, бо це знак, що ти йдеш слідом за Господом, шляхом спасіння в Царство небесне, яке ще при житті наслідуєм, у вигляді мира душі і спокою.

Доречі, ось ці слова Ісуса Христа:”Ось що вам скажу: дехто з тих, хто стоїть тут, не помре, не побачивши Царства Божого, що з’явилося в силі своїй”(Мк.9.1), є підтредженням того що я сказав – той хто не зречеться свого хреста, ще побачить Царство Небесне ще за життя, бо воно в середині нас.

Амінь

 

padrelive

Subscribe
Notify of
guest
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments