Історія про смиренного кота

160

Історія про смиренного котаІсторія про смиренного котаІсторія про смиренного кота. Цю історію, свідком якої був я сам, хочу донести до всіх вас, браття і сестри у Христі.

У нашому одеському дворику був студентський гуртожиток. Кожного літа після сесії студенти роз’їжджалися по своїх домівках. І ось, одного такого літнього погожого дня у нашому дворі з’явився він – новий великий рудий кіт, напевне залишений студентами, що поїхали додому.

Перша реакція на нього у нас була оманлива: дивлячись на його зовнішність, ми думали, що цей великий товстий мордань забиратиме їжу у інших дворових котів і поводитиметься нахабно. Тому, коли ми виходили годувати дворових котів, то спершу намагалися його відганяти, щоб він не заважав іншим. А що він був морданем – так і назвали його – Моня.

Однак, його поведінка була зовсім протилежною від наших очікувань. Замість того, щоб користуватися своєю фізичною перевагою і відганяти інших котів від їжі – Моня скромно чекав у стороні, пропускаючи вперед всіх котів, навіть менших і слабших за себе. Якщо хоча б ще один кіт претендував на їжу – Моня завжди поступався, проявляючи дивовижні риси смирення.

Це було одразу зауважено нами, і наше ставлення до нього змінилося: ми жаліли його більше від інших котів і намагалися нагодувати його окремо і більше від інших. О диво! Хто з котів хотів бути першими – стали останніми, а Моня, який смиренно відмовлявся від їжі на користь інших котів – отримував найбільше!

Але ще дужче враження на мене справив інший випадок. Якось у наш двір забігла собака. Вона кинулася ганяти дворових котів, отримуючи від цього своє собаче задоволення. Саме того часу наш Моня мирно лежав і грівся на сонечку. Зауваживши його, собака з несамовитим гавкотом кинулася до нього.

Але на відміну від інших котів, які одразу давали драпака – наш Моня продовжував спокійно лежати і грітися на осонні, не звертаючи на собаку жодної уваги. Собака підбігла до нього впритул і гавкала на нього ніс в ніс. Але Моня зберігав цілковитий спокій і самовладання, удаючи, що собаки взагалі не існує – продовжував собі мирно лежати і грітися на сонечку.

І о диво! Собака втратила всякий інтерес до цього кота – і подалася собі геть. Так смиренням кіт переміг більшого і дужчого за себе ворога.

Після цього випадку я проникся неабиякою повагою до Моні. Якщо серед тварин бувають святі, подвижники, мудрагелі чи філософи – то це напевне був він, Моня.
На сором собі визнаю себе переможеним досконалим смиренням цього кота, безсловесної тварини, любі брати і сестри у Христі! Бо маючи благодать хрещення, доступ до таїнств церкви, читання святого письма і святих отців – визнаю, що не досяг такого глибокого смирення як цей кіт. Бо я, трапляється, дратуюсь і переживаю через обставини, що складаються у моєму житті, приносячи у такий спосіб офіру демонам дратівливості і осуду, замість чистого смиренного серця Христу, Богові нашому.

Той кіт раніше за мене зрозумів, що ми стаємо гідними якихось матеріальних благ тоді, коли відмовляємося від них. Як просто: відмовитися – і бути гідним! Через прив’язаність до матеріального багатства Люблячий і Милостивий Бог лікує наш народ економічними негараздами і убозтвом. Слава і подяка Йому за це! А як хтось відмовиться від матеріального, від грошей – то самі потечуть до нього… Це ж так просто! Воістину правдиві слова Господа: “…бо тягар мій легкий є…”, а ми своїм неправильним ставленням до життя, неправильними думками і емоціями робимо його важким.

Багато котів піддаються дратівливості, страху і осуду, тікають у паніці від собак – і бувають роздерті ними, і лише одиниці здобувають смирення.

Так і серед людей – багато в життєвих негараздах дратуються, осуджують інших – і бувають роздерті, правда не собаками, а демонами дратівливості, зневіри й осуду, яким служать.

Бісів легко розпізнати: якщо чуєте із вуст політиків, чи навіть церковних діячів примітив на кшталт: “Олігархи з’їли наше сало і випили нашу горілку!” – знайте, що то біс дратівливості й осуду промовляє вустами цією людини, уникайте таких.
Нехай же Господь наш Ісус Христос дарує мир свій усім вашим серцям, і досконалу любов у відкритих серцях!

З любов’ю у Христі,

Ладимир Бондар

Subscribe
Notify of
guest
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments