Дуже мені це нагадує нинішню Росію та росіян

21

Дуже мені це нагадує нинішню Росію та росіян

Дуже мені це нагадує нинішню Росію та росіян
Сьогоднішнє Євангеліє і трохи роздумів на цю тему:

«Коли Ісус опинився на іншому березі, у землі гадаринській, назустріч Йому з могильних печер вийшли двоє. Були вони одержимі бісами і настільки люті, що ніхто не міг пройти тією дорогою.

Що Тобі потрібно від нас, Сину Божий? – закричали вони. — Ти прийшов сюди мучити нас раніше часу?»

Вдалині від них паслося велике стадо свиней.

І біси стали просити Його: «Якщо Ти виженеш нас, пусти нас у це стадо свиней».

«Ідіть»,— відповів їм Ісус. Залишивши одержимих, біси увійшли до свиней. Тієї ж миті все стадо кинулосяз кручі в море і загинуло у хвилях.

Свинопаси побігли до міста і розповіли про все, що трапилося з одержимими.

Тоді все місто вийшло назустріч Ісусу. І побачивши Його, вони попросили, щоб Він не заходив до їхнього міста і залишив його околиці.

Ісус повернувся до човна, переправився на інший берег і прибув до Свого міста».

Мф.8:28-9:1

Гадаринці бачили дивне чудо Господнє, явлене у вигнанні легіону бісів і, проте ж, усім містом вийшли і благали Господа, «щоб Він не заходив до їхнього міста і залишив його околиці» (Мф.8:34).

Вони не ставилися вороже до Нього, але й не вірили в Нього. Їх охопило якесь невизначене страхування, за яким вони бажали тільки: йди повз, куди знаєш, тільки нас не торкайся.

Це справжній образ людей, які мирно живуть у маєтках своїх. Склався біля них порядок речей несприятливий; вони звикли до нього, ні помислів, ні потреби немає, щоб змінити, або скасувати що, і бояться вони зробити якийсь новий крок.

Відчуваючи, проте, що коли прийде наказ згори, то страх Божий і совість змусять їх відмовитися від старого і прийняти нове, вони всіляко уникають випадків, які можуть довести їх до таких переконань, щоб прикриваючись незнанням, жити спокійно в старих звичках.

Володимир Маглена

Subscribe
Notify of
guest
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments