Будинок у Назареті: археолог вважає, що саме в ньому ріс Ісус

14

Будинок у Назареті: археолог вважає, що саме в ньому ріс Ісус

Будинок у Назареті: археолог вважає, що саме в ньому ріс Ісус
Будинок у Назареті: археолог вважає, що саме в ньому ріс Ісус

Є дуже великі підстави вважати, що в будинку I століття, руїни якого розкопали в Назареті, пройшло дитинство Ісуса Христа, вважає професор археології з Університету Редінга Кен Дарк.

Припущення виникло ще в 1880-х роках, коли залишки будинку було виявлено під виниклим пізніше монастирем. У 1930-х роках учені його відкинули, місце розкопок було закинуто, але 2006 року в Назарет вирушив професор Дарк.

“Я не ставив перед собою завдання знайти дім Ісуса, я займався історією міста як центру християнського паломництва у візантійську епоху, – каже він. – Але на мене чекав неймовірний сюрприз”.

Над руїнами будинку залягають залишки візантійської церкви, на місці якої, своєю чергою, пізніше виник жіночий монастир Сестер Назаретських.

“З письмових візантійських джерел відомо, що на місці будинку Марії та Йосипа побудували церкву Годування, присвячену вихованню немовляти Ісуса, і залишки будинку збереглися в її крипті. До наших днів вона не дійшла, але свого часу була місцем масового поклоніння, про що йдеться в описах паломництв VII століття. Практично напевно це і є та сама церква”, – каже професор Дарк.

Проведений ним аналіз показав, що будинок належить до I століття і що він був майстерно врізаний у схил кам’янистого пагорба. Той, хто його побудував, мав бути чудовим фахівцем з кам’яного будівництва, по-давньогрецьки тектоном, яким, згідно з Біблією, і був Йосип.

Належність будинку батькам Ісуса навряд чи можна коли-небудь довести стовідсотково, але сукупність фактів дозволяє говорити про це з дуже високою впевненістю, стверджує професор Дарк.

Subscribe
Notify of
guest
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments