Ангел сповіщає про народження Предтечі

31

Ангел сповіщає про народження Предтечі. Зачаття його.

Ангел сповіщає про народження Предтечі

Євангельська історія, очами звичайної людини. Частина друга 2

Лк. 1, 5-25.

За днів Ірода, царя юдейського, був священик із Авіїєвої черги, на ім’я Захарія, і дружина його з роду Ааронового, ім’я їй Єлисавета. Обидва вони були праведні перед Богом, чинячи за всіма заповідями та уставами Господніми беззастережно. У них не було дітей, бо Єлисавета була неплідна, і обидва були вже в похилому віці.

Одного разу, коли він у порядку своєї черги служив перед Богом, за жеребом, як звичайно було у священиків, дісталося йому увійти до храму Господнього для кадіння, а всі люди яких було дуже багато, молилися за межами святлилища під час кадіння.

Тоді явився йому ангел Господній, стоячи з правого боку кадильного жертовника. Захарія, побачивши його, зніяковів, і страх напав на нього. Це несподіване явище налякало Захарію можливо, тому, що ще у стародавніх євреїв було повір’я, що видіння ангела віщує близькість смерті.

Але ангел сказав йому: Не бійся, Захарію, бо почута твоя молитва, і твоя жінка Єлисавета породить тобі сина, і даси йому ім’я: Іоанн.

І буде тобі радість і втіха, і багато хто від народження його зрадіє. Бо він буде великий перед Господом. Не буде пити вина та сікера, і Духа Святого виповниться ще від утроби матері своєї. І багатьох Ізраїлевих синів наверне до Господа, Бога їхнього. І піде перед Ним у дусі та силі Іллі, щоб повернути серця батьків дітям, і непокірних до мудрості праведників, щоб приготувати Господеві народ підготовлений.

І сказав Захарія до ангела: Чому я пізнаю це? бо я старий, і дружина моя в літах похилого віку. Ангел сказав йому у відповідь: я Гавриїл, той що стоїть перед Богом, і посланий говорити з тобою і благовістити тобі це; і ось, ти мовчатимеш і не матимеш можливості говорити до того дня, як це справдиться, за те, що ти не повірив словам моїм, які збудуться свого часу.

Тим часом народ чекав на Захарію і дивувався, що він зволікає в храмі. Він же, коли вийшов, не міг говорити до них; і вони зрозуміли, що він бачив видіння у храмі; і він говорив із ними знаками, і залишався німим. А як скінчилися дні служби його, повернувся до свого дому.

І сталося з цього дня, зачала Єлисавета, дружина його, і таїлася п’ять місяців, і говорила: Так Господь створив мені в ці дні, в які побачив мене, щоб зняти з мене ганьбу між людьми.

Subscribe
Notify of
guest
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments