Ангел благовістить Діві

40

Ангел благовістить Діві про народження Сина Божого від Неї.

Ангел благовістить Діві
Назарет.

Євангельська історія, очима звичайної людини. Частина третя 3

Лк. 1, 26-38.

А шостого місяця, після зачаття Іоанна Предтечі, був посланий ангел Гавриїл від Бога до міста Галілейського, званого Назарет, до Діви, зарученої з чоловіком, на ім’ям Йосип, з дому Давидового; а ім’я Діви: Марія.

Ангел, увійшовши до Неї, сказав: Радуйся, Благодатна! Господь із Тобою; благословенна Ти між жінками. Вона ж, побачивши його, зніяковіла від його слів і міркувала, що це було за привітання.

І сказав їй ангел: Не бійся, Маріє, бо Ти знайшла благодать у Бога; і ось зачнеш в утробі, і народиш Сина, і назвеш Йому ім’я: Ісус. Він буде великий, і наречеться Сином Всевишнього, і дасть Йому Господь Бог престол Давида батька Його, і Він царюватиме над домом Якова на віки, і царству Його не буде кінця.

Це пророцтво, за переказом, було відоме Пресвятій Діві, але тепер Вона засвідчується, що благодать – бути Матір’ю Сина Божого – належить саме їй. Пророк Ісайя (7,14), називаючи Месію Еммануїлом, розумів найвищу таємницю з’єднання двох єств – Божого та людського в одній Особі Боголюдини, а ім’я Ісус, вперше вимовлене Небесним Вісником, вказувало на спасіння Господом роду людського від вічної смерті.

Марія ж сказала ангелові: Як буде це, коли Я чоловіка не знаю? Ангел сказав їй у відповідь: Дух Святий знайде на Тебе, і сила Всевишнього осінить Тебе; тому й народжене Святе наречеться Сином Божим.

Для остаточного переконання Пресвятої Діви в непохитності архангел вказав їй на приклад родички Її Єлисавети, яка вже пережила чудодійну силу Божу: і ось Єлисавета, родичка Твоя, і та зачала сина в старості своїй: і вже місяць шостий є їй. Для Всемогутнього однаково можливо – те, щоб безплідна і вже стара зачала, також і те, щоб Діва не яка знала чоловіка народила.

Не залишалося більше місця здивуванню: вид і гідність архангела безсумнівні, мовлення його істинні, воля Божа незмінна, і Пресвята Діва, упевнившись, що чує цю волю, сказала: я, Раба Господня; нехай буде Мені за твоїм словом.

І відійшов від Неї ангел у світлі обителі Неба.

Padre LIVE

Subscribe
Notify of
guest
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments